Proiect eTwinning

”GOOD PEOPLE WHO CHANGE THE WORLD”

Elevii clasei a II-a B, de la Scoala Gimnazială ,, Gh. Banea”, Măcin, coordonati de PIP Perianu Elena Ramona, participa in anul școlar 2023-2024 la proiectul Etwinning numit „GOOD PEOPLE WHO CHANGE THE WORLD”. Scopul proiectului este de a investiga viețile oamenilor de știință care contribuie la schimbarea și dezvoltarea lumii din trecut în prezent, la știință și învățarea rațională. Dorim să ne gândim și să fim informați despre beneficii, să le creștem cultura generală și să creăm zone utile de învățare asociindu-le cu alte cursuri și să creăm învățări permanente prin integrarea acesteia cu drama, P4C și IT. În acest fel, se vor forma echipe de învățare cu elevii. Aceștea vor lucra in echipă cu elevii școlilor partenere.