Biblioteca

Bibliotecar: Cornelia Orbeanu

- nr. de volume: peste 12000
- punct de informare pentru profesori, dar si pentru elevi
- pune la dispoziție o sală de lectură cu 14 locuri deschisă utilizatorilor: cadrelor didactice și elevilor școlii
- colecții valoroase

Fondul bibliotecii s-a imbogățit considerabil în ultimii ani prin achiziții de materiale de referință (dicționare,enciclopedii,albume de artă) dar și prin donațiile editurilor cu care colaborează biblioteca cât și din parteneriate școlare.

Revistele școlare ocupă un loc aparte în bibliotecă, ele putând fi lecturate de doritori.
Biblioteca detine materiale de referință, oferte educaționale pentru profesori și învățători ,materiale pentru profesori diriginți și profesori debutanți.

De asemenea, biblioteca a fost dotată cu material informatic și audio-video și cu tehnologie informatică și de comunicare:

• casete video, CD-uri, și DVD-uri;
  • calculator;
  • imprimantă;
  • copiator.

Toți elevii au acces la Internet.

Orarul Bibliotecii
Luni: 8,00-16,00